Blog

Czym powinna charakteryzować się dobra parówka do hot doga na roller grill?

Hot-dog to popularna przekąska, którą można kupić na stacjach benzynowych i w sklepach spożywczych. Coraz częściej takie przysmaki serwuje się także w budkach znajdujących się w miejskich strefach gastronomicznych.

Co powinno wyróżniać dobrego hot-doga? Przede wszystkim jakość. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając parówki, aby były one najlepiej przygotowane na hot dog roller grill.

Skład

Prowadzenie biznesu, który polega na sprzedaży hot-dogów, wymaga dobrego przygotowania i wyboru najlepszych produktów. Chcąc zyskać zaufanie klientów, warto im oferować najwyższą jakość.

Dobry producent parówek do hot doga, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości branży, ma w swojej ofercie odpowiedni asortyment i spore zróżnicowanie.

Chociaż najczęściej wybierane są klasyczne parówki do hot-dogów, to można zdecydować się także na inne kiełbaski. Popularne warianty, które znajdziesz w ofercie Green Fox, to:

◉ Parówka Classic,

◉ Kabanos

◉ Parówka Chilli,

◉ Biała kiełbasa,

◉ Parówka Włoska,

◉ Parówka z szynki,

◉ Kiełbasa Chorizo,

◉Kiełbasa Grillowana Classic,

◉Kaszanka.

Inwestycja w wysokiej jakości produkty się opłaca. Dlaczego? Ponieważ konsumenci wolą wydać nieco więcej, ale chcą mieć pewność, że zakupiona przez nich przekąska będzie smaczna i nie wywoła dolegliwości żołądkowych.

Przykładem chętnie wybieranego produktu jest kabanos premium do hot-doga francuskiego. Kabanos lider wśród przekąsek mięsnych w Polsce, uwielbiany niezależnie od wieku, składający się z 80% z peklowanego mięsa wieprzowego uszlachetnionego wysokiej jakości mięsem wołowym.

Rollergrill Greenfox

Wartość odżywcza

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy producent parówki do hot doga oferuje dobrej jakości produkt, to zwróć uwagę na kwestię, jaką jest wartość odżywcza kiełbaski.

Pod tym pojęciem kryje się ilość energii wyrażana w kcal oraz zawartość poszczególnych składników, w tym m.in. białka, węglowodanów, cukru czy tłuszczu.

Zazwyczaj podaje się wartość energetyczną dla 100 gramów wybranej parówki. Dobrej jakości produkty mają nie więcej niż od 220 do 280 kcal. Dokładna wartość zależy przede wszystkim od wybranego rodzaju kiełbaski, ale także konkretnych dodatków.

Jak wygląda odpowiednia produkcja parówek?

Parówki produkowane są z bardzo drobno mielonego mięsa, którym najczęściej jest drób lub wieprzowina. W celu uzyskania ich optymalnego kształtu wykorzystuje się mięso chude, nadające im wysoką jakość, a także tłuste, które wpływa na spojenie wszystkich składników i nadaje parówce odpowiednią smakowitość.

Warto zaznaczyć, że obecnie nie ma określonych norm co do rozmiaru parówek. Ustalają go poszczególne firmy na etapie produkcyjnym. Przyjęło się natomiast, że za parówkę uznaje się kiełbaskę o długości od 15 do 20 centymetrów oraz średnicy ok. 1,5 centymetra.

Wszelkie procesy produkcyjne powinny być prowadzone z zachowaniem odpowiedniej higieny. Sprawdzony producent parówki do hot doga dba o dezynfekcję miejsca pracy i przestrzega norm pozwalających uniknąć różnego rodzaju zanieczyszczeń czy innych nieprawidłowości. Na tym etapie nawet detale mają ogromne znaczenie.

Grillowana Kielbasa Greenfox(4)
Grillowana Kielbasa Greenfox

Czego unikać przy wyborze producenta parówek?

Prowadząc biznes, który zajmuje się serwowaniem szybkich przekąsek, konieczne jest zaopatrywanie się w najwyższej jakości parówki do hot dogów.

Oznacza to między innymi, że jest z nich wyeliminowane mięso oddzielone mechanicznie, czyli tkanki miękkie pozostające przy kościach i chrząstkach, oddzielone od nich, tworzące masę zawierającą dużą ilość tłuszczu, tkanki łącznej, tkanki mięśniowej oraz cząstek kości.

Wybierając dostawcę, należy również zwrócić uwagę, czy oferowane przez niego produkty mają najlepszy możliwy skład spośród dostępnych na rynku.

Ważną cechą parówek oraz kiełbasek do hot doga francuskiego jest ich przedłużona wytrzymałość na roller grillu.

Takie produkty – najwyższej jakości, oferuje Green Fox, czołowy dostawca w gastronomii B2B, tworzący kategorię FAST GOOD FOOD. To gwarancja zadowolenia klientów i doskonałego smaku.