Blog

Stoisko z zapiekankami – niespotykany sposób na promocję firmy

Hamburgery, hot dogi, kebab? Polacy nie gęsi i też swój fast food mają! Oczywiście mowa o zapiekankach, czyli tradycyjnej polskiej przekąsce typu fast food. Turyści określają je mianem polskiej pizzy.

Zapiekanki nieustannie cieszą się dużą popularnością. To właśnie dlatego wiele lokali gastronomicznych decyduje się na włączenie ich do swojego menu. Warto dodać, że renesans tej fast foodowej przekąski spowodowany jest stale wzrastającym trendem food tracków i stref gastro  w centrach miast, jak np. na Krakowskim Kazimierzu. Młodzi szefowie gastronomii mobilnej na nowo odkryli potencjał zapiekanek i przywrócili im dawną świetność.

Dlaczego stoisko z zapiekankami to pewny sposób na doskonały biznes i skuteczną promocję?

Polski przysmak

Ich historia sięga… lat 70. XX wieku, kiedy to Edward Gierek kupił od francuzów licencję na produkcję bagietek. Polski przysmak na wzór dań typu fast food z biegiem czasu stawał się coraz bardziej popularny ze względu na oryginalny smak.

Zapiekanki powoli, acz systematycznie podbijały kolejne regiony Polski, aby na przełomie lat 80. i 90. XX wieku stać się prawdziwie polskim fast foodem, który z powodzeniem mógł konkurować z wchodzącymi na rynek hamburgerami i hot dogami.

Rozwój kuchni świata oraz nowy trend food track sprawił, że zapiekanki ewoluowały. Dodatkowo, wprowadzenie na rynek polski prawdziwie włoskiej pizzy przyczyniło się do powstania różnych wariacji smakowych zapiekanki. Bogactwo dodatków, ostrości, rodzajów pieczywa, form podania to to, co charakteryzuje obecnie polską pizzę. Zapiekanka Klasyk, Zapiekanka Kiełboczek, Zapiekanka Pepperoni czy Zapiekanka z kurczakiem to tylko niektóre z propozycji od Green Fox. Ponadto, zapiekance nie towarzyszy już tylko ketchup, ale dodatki godne prawdziwej pizzy. Oliwa z oliwek, przyprawy dobrej jakości – zapiekanka smakuje wyśmienicie z analogicznymi dodatkami.

Każdy, kto choć raz spróbował zapiekanki, wie, że jest to coś naprawdę wyjątkowego, mimo swojej niezwykle prostej i nieskomplikowanej formy.

To właśnie z tego powodu zapiekanki zyskały tak dużą popularność w przeciągu ostatnich lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Jest to po prostu kultowe danie, które uwielbiają wszyscy.

Kopia Zapiekanka012

Klienci zwabieni zapachem

Zapach zapiekanki potrafi rozchodzić się po całej ulicy. Aromat świeżej i chrupiącej bułki, rodem z piekarni jest czymś, co niezwykle mocno i dobrze oddziałuje na świadomość klienta, budzi tylko pozytywne skojarzenia.

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się przechodzić obok baru z zapiekankami i doskonale wiesz, dlaczego są one tak kuszące.

Punkty gastronomiczne z zapiekankami nie mogą narzekać na brak klientów, pod warunkiem, że produkty, z których są przyrządzone, wyróżniają się wysoką jakością.

Zapiekanka jest daniem typu fast food, które tak naprawdę składa się z trzech podstawowych składników:

chrupiącej bagietki,

sosu,

sera.

W wersji klasycznej dodamy do tego jeszcze pieczarki, w innych wersjach całą masę wyśmienitych dodatków.

Zapiekanka jest daniem maksymalnie prostym, dlatego po prostu musi wyróżniać się wysoką jakością. Przez dekady ludzie zdążyli przyzwyczaić się do ich charakterystycznego smaku.

Skuteczny sposób na poprawę rozpoznawalności

Jeżeli poszukujesz skutecznego sposobu na poprawę rozpoznawalności swojego lokalu gastronomicznego, to zapiekanki są najlepszym sposobem na zyskanie rozgłosu. Ich niezwykły smak sprawia, że miejsce serwujące pyszne zapiekanki zaczyna być traktowane jako lokal ze smacznym, prostym i niedrogim jedzeniem.

Taki asortyment przyciąga osoby w praktycznie każdym przedziale wiekowym, ponieważ zapiekanka jest uniwersalną przekąską, która smakuje wszystkim, bez wyjątku!

Gotowa strefa Zapiekarnia od Green Fox, to idealny przykład połączenia innowacyjnych zapiekankowych kompozycji oraz skutecznej oprawy marketingowej. Odpowiednia komunikacja z klientem, to podstawa!

W koncepcie Zapiekarnia znajdziesz najwyższej jakości produkty, nowoczesny i przełomowy pomysł na ich podanie oraz dedykowaną ekspozycję, która przyciąga uwagę klientów.

Dzięki zapiekankom masz szansę sprawić, że Twój lokal stanie się miejscem kultowym i chętnie odwiedzanym.

Zapiekarnia

Podsumowanie

Otworzenie budki z zapiekankami lub włączenie ich do menu lokalu jest strzałem w dziesiątkę. Kultowość tego polskiego dania typu fast food sprawia, że na zapiekance można bardzo szybko wybić się jako lokal.

Warto jednoznacznie podkreślić, że sukcesem zapiekankowej kampanii marketingowej są zarówno składniki wysokiej jakości jak i odpowiedni pomysł na ich sprzedaż. Tylko wtedy możliwe jest znalezienie osób, które regularnie będą wracały na pyszną i jedyną w swoim rodzaju zapiekankę.